Misyjne Seminarium Redemptoris Mater - wywiad z ks. Michałem Jaworskim - rektorem seminarium

W święto św. Mateusza ewangelisty tj. 21 września br. ksiądz arcybiskup Grzegorz  Ryś powoła do istnienia Międzynarodowe Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater pod patronatem Najświętszej Maryi Panny Redemptoris Mater, Patrona Archidiecezji Łódzkiej św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, czterech Ewangelistów i świętego Anterosa papieża, męczennika. Na urząd rektora tegoż seminarium powołany został związany z Drogą Neokatechumenalną ks. Michał Jaworski.

Seminarium zainaugurowało swoją działalność 3 października, br., a pierwszymi, którzy rozpoczęli swoją formację w Łodzi są klerycy z Polski (3) z Hiszpanii (1) oraz z Włoch (2).

O tym, czym jest Droga Neokatechumenalna, jak wygląda formacja na Drodze, jak to się stało, że w Łodzi powstało drugie w Polsce Seminarium Redemptoris Mater, kto może do niego wstąpić oraz ile trwa formacja, opowiada w wywiadzie udzielonym portalowi Archidiecezja Łódzka ks. Michał Jaworski – rektor łódzkiego seminarium misyjnego.