Archidiecezja Łódzka
Jesienna Sesja Duszpasterska dla kapłanów posługujących w Archidiecezji Łódzkiej
16:11 | 17.10.2019 | Wyświetleń: 1766 | Autor: ks. Paweł Kłys

W Wyższym Seminarium Duchownym zakończyła się dwudniowa jesienna sesja duszpasterska dla duchownych diecezjalnych i zakonnych posługujących na terenie Archidiecezji Łódzkiej. Spotkania tego typu  odbywają się dwa razy w roku wiosną i jesienią, a poruszane na nich tematy dotyczą spraw Kościoła lokalnego oraz powszechnego.

Wprowadzając w tematykę jesiennej sesji kapłańskiej metropolita łódzki – abp Grzegorz Ryś wskazał na biblijne podstawy i znaczenie roku jubileuszowego oraz przedstawił plany związane z obchodami jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej.

Głównym prelegentem spotkania był ordynariusz Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej – ks. bp Edward Dajczak. Podzielił się on zebranymi na sali duchownymi doświadczeniami oraz przemyśleniami związanymi z Synodem Diecezjalnym, który aktualnie trwa w jego diecezji.

Ksiądz biskup Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej zaprezentował obecny stan prac drugiego roku IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej oraz wskazał na założenia związane z ostatnim rokiem synodalnym. Przypomniał, że jest możliwe, by w pracach istniejących już grup synodalnych uczestniczyły nowe osoby, które dotąd nie należały do Synodu.

Praca w grupach kapłańskich i prezentowanie wniosków zakończyło jesienną kapłańską sesję duszpasterską.