Archidiecezja Łódzka
Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło- Życie
21:30 | 22.09.2019 | Wyświetleń: 1074 | Autor: Antoni Zalewski

„Pan dał nam wolność i dał nam możliwość wyboru w tej wolności Jego samego. Pan w tej wolności sprawił, że możemy kochać. Człowiek pozbawiony wolności nie ma jak kochać”- mówił podczas Mszy Św. sprawowanej w kościele NMP Królowej Polski w Łodzi Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Metropolita Łódzki sprawował Eucharystię podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

„Kiedy myślę o dniu wspólnoty to myślę o radości. Przede wszystkim o radości która wiąże się z tym, że możemy się wspólnie spotkać i nacieszyć się sobą i tak radość nasza jest większa, bo jest dziś z nami Ksiądz Arcybiskup. Pokazuje to, że jesteśmy ważni dla Metropolity Łódzkiego”- mówił we wstępie ks. Marcin Majsik.

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w swojej homilii skierowanej do Ruchu Światło- Życie mówił: „Pan dał nam wolność i dał nam możliwość wyboru w tej wolności Jego samego. Pan w tej wolności sprawił, że możemy kochać. Człowiek pozbawiony wolności nie ma jak kochać. Wolność jest po to, abym mógł kochać, ale mogę tę wolność wykorzystać w ten sposób, że nienawidzę. Mogę w wolności służyć Bogu i mogę mu w wolności powiedzieć nie będę służył. Kiedy Bóg myśli o tym odwiecznie stwarzając mnie i kiedy ryzykuje tę moją wolność, bo chce we mnie mieć kogoś kto będzie dla niego partnerem w spotkaniu i w miłości. Kiedy to ryzykuje wiedząc, że mogę odejść, to od razu obmyśla jakby mnie sprowadzić z powrotem. Jaki będzie sposób, abym mógł się odrodzić do szczęścia, odrodzić do miłości. To jest nowina, to jest Jezus Chrystus. Na krzyżu zaświadczył, że Bóg jest taki zawsze.”

„Głosimy takiego Boga, który stwarza mnie wolnego, zaprasza do miłości, a kiedy Mu mówię nie chcę, to On płaci i to zawczasu żebym mógł wrócić, żebym mógł się odrodzić”- dodał Metropolita Łódzki.

Przed błogosławieństwem ogłoszona została nowa para diecezjalna Domowego Kościoła Archidiecezji Łódzkiej, którymi zostali Dorota i Piotr Michnowscy, a zmienili na tym stanowisku Beatę i Krzysztofa Krawczyków. Przed wakacjami zmienił się także moderator diecezjalny Domowego Kościoła, którym został ks. Tomasz Owczarek, a zastąpił ks. Marcina Majsika, który obecnie jest moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło Życie (po ks. Marcinie Majdzie). Po Mszy Św. był czas na wspólne zdjęcie przed Świątynią, a także czas na radość z bycia razem o której mówił ks. Marcin Majsik.