Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: żeby rosnąć, trzeba się poddać | odpust ku czci św. Stanisława Kostki
21:14 | 18.09.2019 | Wyświetleń: 1253 | Autor: Antoni Zalewski

„Żeby rosnąć trzeba się poddać. Jezus urósł ku pełnej dojrzałości bo się poddał i był posłuszny swoim rodzicom”- mówił Metropolita Łódzki w Archikatedrze Łódzkiej.

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy Św. podczas sumy odpustowej we wspomnienie św. Stanisława Kostki.

W Katedrze licznie zgromadzili się młodzi ludzi, których patronem jest św. Stanisław. W swojej homilii Abp Ryś powołał się na Ewangelię mówiącą o Jezusie, który po odnalezieniu w świątyni, powrócił z rodzicami i był im poddany. Poprzez swoje poddanie Jezus „urósł do pełnej dojrzałości.”

„My bardzo wiele wiemy o Bogu. Wy młodzi raz po raz słyszycie gdzie Bóg jest i że jest waszym Ojcem. Nie chodzi o to czy wiecie gdzie On jest, ale czy tam bywacie. Czy macie ochotę być u Niego? Nie wpaść na moment, ale być i zatrzymać się. Poczuć się, że jak jestem z Bogiem to jestem u siebie. Pomiędzy mną, a Bogiem jest taka relacja, że jak ktoś to obserwuje to nic z tego nie pojmuje”- mówił Metropolita Łódzki.

Życzę wam młodzi takiej jedności z Panem Bogiem, tak przeżywanej modlitwy i takiego spotkania z Nim, żebyście nie byli nawet w stanie o tym opowiedzieć swoim najbliższym, co się dzieje między wami, a Bogiem kiedy się spotykacie. Niech się dziwią, niech nic nie rozumieją. Rodzice Stanisława Kostki też nie rozumieli tego co się działo między nim, a Bogiem. Mogli tylko patrzeć i się dziwić”- dodał Abp Ryś.

Po Mszy Św. wierni zgromadzeni w świątyni mogli uczcić relikwie św. Stanisława Kostki.