Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś na spotkaniu z młodymi z Ruchu Światło-Życie
08:50 | 23.09.2019 | Wyświetleń: 1387 | Autor: Antoni Zalewski

W niedzielny wieczór po Mszy Św. sprawowanej w Diecezjalnym Dniu Skupienia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś spotkał się z młodymi ze wspólnoty, aby odpowiedzieć na ich pytania. Spotkanie miało miejsce w salce parafii NMP Królowej Polski w Łodzi.

„Posyłając do ewangelizacji, trzeba brać też odpowiedzialność za człowieka, którego się posyła. Trzeba wiedzieć jakie wyzwanie może podjąć, jaką odpowiedzialność może już na siebie wziąć, do czego jest już przygotowany. Nie można wkładać na niego rzeczy, których nie jest w stanie robić, bo wtedy stracimy ewangelizatora. Klęska na początek niedobrze robi”- mówił do młodych Metropolita Łódzki.

„Spotkanie z Jezusem zawsze ma punkt odniesienia do misji. To jest to co Papież Franciszek zawarł w pojęciu: uczeń misjonarz. Franciszek uważa, że te dwa słowa powinno się pisać jako jedno. Jestem uczniem, ale to oznacza, że odkryłem coś czym muszę się podzielić. Nie mogę tego zostawić dla siebie. Jednocześnie muszę pamiętać, że zawsze powinienem pozostać uczniem. Najgorzej jak ktoś chce ewangelizować, a sam zaprzestał własnej formacji”- dodał Ksiądz Arcybiskup.

Na zakończenie spotkania uczestnicy odśpiewali Apel Jasnogórski, po którym Metropolita Łódzki udzielił błogosławieństwa.