Archidiecezja Łódzka
Bp Lepa: Matka Boża Szkaplerzna jest Matką wszystkich wierzących
23:27 | 16.07.2019 | Wyświetleń: 822 | Autor: ks. Paweł Kłys

– Matka Najświętsza jest zawsze przy nas, a szczególnie wtedy, kiedy znajdujemy się w trudnej sytuacji. Ona zawsze była i okazywała swoją matczyną miłość do każdego chrześcijanina, ale także do ludzi, którzy znajdowali się na krawędzi wiary i niewiary. Ona czuwa nad nimi, bo Ona jest Matką – Matką Kościoła – Matką wszystkich wierzących. Maryja jest także Matką tych, którzy rozminęli się z wiarą, z praktykami religijnymi. Bo Ona zawsze jest z tymi, którzy potrzebują pomocy! – tłumaczył bp Adam Lepa.

Już tradycyjnie, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w kościele klasztornym ss. Karmelitanek Bosych w Łodzi, odbyła się uroczysta suma odpustowa ku czci Pani Karmelu, której przewodniczy ksiądz biskup senior Adam Lepa.

zobacz także: O. Plewa o Karmelitańskim Szkaplerzu

W homilii biskup zauważył, że – Matka Boża Szkaplerzna – Ta, którą dziś w sposób szczególny czcimy, której w sposób szczególny oddajemy pokłon, do której się zwracamy w Jej uroczystość – Ona na naszą prośbę, może okazać jeszcze więcej serca tym ludziom, którzy zapodziali gdzieś swoją wiarę i religijność. Nie zapominamy też w naszych modlitwach o tych, którzy wierzą, którzy chodzą do Kościoła i prosimy, by pozostali wierni Chrystusowi i Kościołowi. – mówił bp Lepa.

Kaznodzieja zwrócił także uwagę na wyjątkowość miejsca, jakim jest na mapie Łodzi klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych. – Jesteśmy w miejscu wyjątkowym na mapie naszego miasta i Polski, bo siostry tutaj się nieustannie modlą. – podkreślił bp Adam Lepa. – To miejsce jest jakiś magnesem, który przyciąga inne osoby i zwraca im uwagę, by zechciały przyczynić się do pogłębienia swego ducha, rozszerzenia swego serca i jeszcze bardziej hojnego dzielenia się miłością. – zaznaczył biskup senior.

Po zakończonej liturgii ojciec Aleksander Stoka karmelita bosy z Mińska – który przez ostatnie 9 dni głosił nowennę przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej – pobłogosławił, poświęcił, a następnie nałożył Szatę Maryi na ramiona tych, którzy zechcieli w dniu dzisiejszym wstąpić do Bractwa Szkaplerznego.

– Noszę Szkaplerz, ponieważ chcę po mojej śmierci szybko trafić do nieba, a tu na ziemi pragnę doznawać licznych łask i opieki Niepokalanej. – tłumaczy Joanna Siwka.

– Noszę Szkaplerz, aby codziennie doświadczać opieki Matki Bożej, a także poprzez to każdego dnia  mógł świadczyć o tym, ze jestem chrześcijaninem i postępować zgodnie z wolą Bożą, bo to jest najważniejsze w życiu. – podkreśla Paweł Masiarek.

Siostry Karmelitanki Bose są obecne w Łodzi od 1928 roku. Zgromadzenie ma charyzmat kontemplacyjny tzn. zamknięty, stąd utrzymuje się z własnej pracy i ofiar składanych przez wiernych. Każdy, kto chciałby prosić Siostry o modlitwę lub wspomóc je swoim darem serca, może to uczynić osobiście lub kierując korespondencję na adres:

Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych
św. Teresy od Dzieciątka Jezus 6
91-248 Łódź
Tel. 42 657-79-52
e-mail: karmelitankibose@archidiecezja.lodz.pl