Archidiecezja Łódzka
Spotkanie z Romanem Ziembą w Łagiewnikach
06:44 | 15.06.2019 | Wyświetleń: 448 | Autor: oo. Franciszkanie - Łagiewniki
„W niedzielę 23 czerwca zapraszamy do Sanktuarium św. Antoniego w Łodzi – Łagiewnikach na spotkanie z niezwykłym gościem: Romanem Ziębą, Pielgrzymem Miłosierdzia.
Program spotkania przedstawia się następująco:
18.00 – Msza Święta
19.00 – świadectwo Romana Zięby i relacja z pielgrzymki „aCross America”
Na koniec – możliwość zdawania pytań Gościowi przy wspólnym grillu w ogrodzie klasztornym.
 
„Nazywam się Roman Zięba. Kilka lat temu przeżyłem utratę wszystkiego, co wówczas miało dla mnie wartość” – pisze Gość spotkania na swoim blogu idzieczlowiek.pl „Dziś tamte wydarzenia traktuję jako początek mojego prawdziwego życia.
Kiedyś byłem managerem w korporacji, prezesem firmy szkoleniowo-doradczej w branży IT, trenerem w dziedzinie zarządzania projektami. Dziś prowadzę małą pracownię pisania ikon bizantyjskich i pielgrzymując szukam dobrych pytań.

Pragnąc rozliczyć się z przeszłością i poznać czy istnieje dla mnie jakaś przyszłość, wyruszyłem w samotną pieszą pielgrzymkę z Częstochowy na Giewont. Tak zaczęło się moje pielgrzymowanie…”

Od tego czasu przeszedł już wiele tysięcy kilometrów pielgrzymując m.in. z Polski do Rzymu, z Ziemi Świętej do Asyżu… 

W niedzielę 23 czerwca podzieli się świadectwami z pielgrzymiego szlaku z San Francisco do Nowego Jorku. Zapraszamy do niezwykłego, pełnego Bożego Ducha spędzenia Nocy Świętojańskiej w Łagiewnikach.”