Archidiecezja Łódzka
Imieniny księdza arcybiskupa Władysława i księdza biskupa Ireneusza
22:00 | 24.06.2019 | Wyświetleń: 1517 | Autor: ks. Paweł Kłys

– Rzeczywistość ojcostwa, jest kluczową rzeczywistością w Kościele. Bo nikt z nas nie urodził się chrześcijaninem, a nikt z obecnych tu księży nie urodził się gotowym kapłanem, ani żadna z sióstr zakonnych nie urodził się gotową siostrą zakonną… zawsze jest tak, że ktoś nas musi do tej wiary doprowadzić, od kogoś ją otrzymujemy. Dlatego każda z obecnych tu osób jest po prostu waszym dzieckiem we wierze, stad ich obecność i ich wdzięczność. – mówił arcybiskup Ryś podczas składania życzeń arcybiskupowi seniorowi Władysławowi i biskupowi Ireneuszowi.

Tradycyjnie, pod koniec miesiąca czerwca, gdy w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Władysława i św. Ireneusza, którzy są patronami arcybiskupa seniora Władysława Ziółka i biskupa Ireneusza Pękalskiego, stąd w domu biskupów łódzkich odbyło się spotkanie imieninowe.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele Kościoła Łódzkiego, kapłani, siostry zakonne oraz wierni świeccy, należący do różnych ruchów i stowarzyszeń kościelnych.

Zebrani odśpiewali tradycyjne „Plurimos Annos”, w odpowiedzi na które, głos zabrał bp Ireneusz. – Dziękujemy za dar dzisiejszego imieninowego wspomnienia, dar serdecznych życzeń, a także dar wdzięczności, który nam ksiądz arcybiskup okazuje, a także za ten dar otwartości dla nas i za to, że ksiądz arcybiskup stwarza nam przestrzenie w Kościele Łódzkim, byśmy mogli wypełniać naszą pasterską posługę! Wszystkim serdeczne Bóg zapłać. – dziękował bp Pękalski.

Spotkanie zakończyły życzenia składane indywidualnie przez zebranych.