Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: Duch Święty jest Tym, który nas uruchamia do miłości! – Jubileusz 25 – lecia Ogniska Miłości
01:15 | 09.06.2019 | Wyświetleń: 1391 | Autor: ks. Paweł Kłys

– Kiedy przestajemy kochać, stajemy się wyschniętymi kośćmi, ale Duch Święty jest Tym, który nas uruchamia do miłości, bo On jest Miłością. Tylko On jest Miłością! Kiedy wszystko przestało być miłością – On jest Miłością. Kiedy ja nie mam ochoty kochać – On jest Miłością przekazywaną mi przez Ojca, w tym geście wyciągniętej ręki. Warto kochać! Możesz kochać! Ja ciebie kocham! Kochaj tą miłością, którą cię kocham! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś.

zobacz także: Czym jest Ognisko Miłości? – odpowiada ks. Sławomir Sosnowski

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego w Olszy k. Rogowa odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia powołania do istnienia jedynego na terenie Archidiecezji Łódzkiej Ogniska Miłości.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się o godz. 15:00 wspólną modlitwą uwielbienia, po której uczestnicy wysłuchali konferencji oraz koncertu o znaczącym tytule „Cisza jak ta”. Zwieńczeniem dzisiejszych obchodów była Msza święta rozpoczynająca nocne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, której przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki.

– Takie miejsca jak to, nie dzieją się z przypadków, tylko rodzą się z ojcowskiego zamysłu Boga. – mówił w homilii łódzki pasterz. – Bóg objawia się jako Ojciec rodziny. On daje życie, a potem gromadzi swoje dzieci – zbiera je razem. To jest ważne, by każdy z was, którzy tworzycie to miejsce, odnalazł się pod tą ręką Ojca, który to miejsce wymyślił, które je odwiecznie przewidział jako miejsce, gdzie się gromadzą Jego dzieci, jako rodzina, jako wspólnota. – podkreślił.

Odwołując się do liturgii wigilii Zielonych Świąt kaznodzieja zauważył, że – ta noc nie jest po nic innego, jak tylko po to, byśmy się dali Bogu jeszcze raz uzdolnić do Miłości. Byśmy chcieli być kochającymi razem z Nim. To jest właśnie dar Ducha Świętego! Tam gdzie widzimy w swoim życiu śmierć, tam Bóg nam objawia zmartwychwstanie. W tym doświadczeniu możesz kochać! Odszukaj w sobie to pierwsze doświadczenie Miłości! – apelował kaznodzieja.

– Duch nie jest nam dawany jednorazowo. Ducha otrzymujemy jako strumień, jako źródło, jako rzeczywistość, która się ciągle w nas odnawia! (…) Ognisko miłości – nich się w nas rozpali! – zakończył metropolita łódzki.

zobacz także: Mieszkańcy Ogniska Miłości w Olszy o swoim powołaniu

Po homilii członkowie Ogniska Miłości wraz ze swoim Ojcem – ks. dr. Sławomirem Sosnowskim wobec biskupa i wszystkich zgromadzonych na liturgii jubileuszowej odnowili swoje zobowiązania.

W liturgii wzięli udział członkowie Ogniska Miłości, ich rodziny oraz ci, którzy związani są z Ogniskiem Miłości poprzez uczestnictwo w rekolekcjach.