Archidiecezja Łódzka
Kościoły Stacyjne Łodzi 2019- Kościół Podwyższenia Krzyża Św. #31
21:13 | 11.04.2019 | Wyświetleń: 548 | Autor: Antoni Zalewski

Kościół Podwyższenia Krzyża św. był kolejnym Kościołem Stacyjnym na pielgrzymim szlaku Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi. Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

W swoim słowie Metropolita Łódzki zaznaczył, że  „Stacyjne Kościoły to piękna tradycja. Intensywny moment przepowiadania Bożego Słowa. Każdego dnia Wielkiego Postu, któryś z Biskupów głosi słowo. Pielgrzymujemy w tej drodze, słuchamy. Jezus mówi, że nie wystarczy słuchać, ale trzeba zachować. To zachowanie słowa, pójście za nim, wypełnianie go, przygotowuje nam kompletnie nowe oczy. Daje nam zupełnie nowy wzrok. Daje nam możliwość innego postrzegania rzeczywistości. To inne postrzeganie świata to wiara.”

„Wielkanocna obietnica, obietnica zmartwychwstania i życia wiecznego. Życia, które nie widzi śmierci, tylko widzi zwycięstwo i widzi Syna Człowieczego otwierającego nam niebo. Wielka obietnica, a jednocześnie podpowiedziany sposób jak się otworzyć na tę obietnice. Jak się do niej dostosować i w jaki sposób może ona się na nas spełnić. Jezus mów: zachowujcie moje słowo. Brać słowo, czytać je, rozważać i zachowywać”- dodał Ksiądz Arcybiskup.