Archidiecezja Łódzka
Kościoły Stacyjne Łodzi 2019- Kościół św. Brata Alberta Chmielowskiego #13
10:00 | 21.03.2019 | Wyświetleń: 896 | Autor: Antoni Zalewski

Świątynia p.w. świętego Alberta Chmielowskiego usytuowana na łódzkim osiedlu Widzew – Wschód, była kolejnym przystankiem na szlaku pielgrzymowania do wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski.

Ksiądz Biskup w swojej homilii odniósł się do Ewangelii, w której matka synów Zebedeusza prosi Jezusa o to aby jej synowie mieli miejsce po lewej i prawej stronie Chrystusa. „Matka chciała, aby Chrystus wyznaczył im jakieś ważne miejsca w Królestwie o którym mówił. Przedziwne pytanie i pragnienie wyrażana w dramatycznym momencie. Możemy się nawet zadziwić jaką odwagę i szczerość wypowiedziała matka synów Zebedeusza zwracając się w takich okolicznościach do Jezusa. Takie są mamy na całym świecie. One zawsze pragną dobra dla swoich dzieci. Różnie to dobro widzą, ale pragnienie ich macierzyńskiego jest proste- chcą dla swoich dzieci czegoś najlepszego”- mówił Biskup.

„Czego my pragniemy? Jakie są nasze pragnienia z którymi przyszliśmy także na dzisiejszą Eucharystię? Chciałbym, aby odpowiedzią na to pytanie były słowa modlitwy, którą odmówiłem na początku naszego zgromadzenia w kolejnym Kościele Stacyjnym Wielkiego Postu: Wszechmogący Boże, zachowaj w Twoich wiernych gotowość do pełnienia dobrych uczynków– to pierwsze ważne pragnienie. Udziel im doczesnej pomocy– ona także jest nam potrzebna, to też jest zdrowe i szlachetne pragnienie. I doprowadź do życia wiecznego– to najważniejsze pragnienie. Wszystko w naszym życiu temu pragnieniu powinno być podporządkowane”- mówił na zakończenie Ksiądz Biskup.

Przed błogosławieństwem wierni odmówili wspólnie Koronkę do Bożego miłosierdzia, za co  w czasie liturgii  stacyjnej można uzyskać odpust zupełny.