Kościoły Stacyjne Łodzi 2019 - Kościół Opatrzności Bożej #19

- Tak, jak Jezus przyszedł wypełnić prawo i proroków - wypełnić Słowo Boże, tak my czytając, medytując księgi Starego i Nowego Testamentu, chcemy to Słowo Boże, wcielać w nasze życie. Chcemy tak, jak Pan Jezus wypełniać prawo i proroków. – mówił biskup Marek.

W kolejnym dniu pielgrzymowania do łódzkich Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych, Mszy świętej celebrowanej w kościele p.w. Opatrzności Bożej przewodniczył ksiądz biskup Marek Marczak.

W swoim nauczaniu, łódzki pasterz, odniósł się do słów ewangelii, w której Jezus mówi: nie przyszedłem znieść prawo i proroków, ale je wypełnić! – O tym, czym jest wypełnienie przez Jezusa prawa Starego Testamentu mówił w homilii bp Marek Marczak. – Po pierwsze wypełnić prawo i proroków to znaczy żyć tym, czego prorocy nauczali. A po drugie – wypełnić prawo i proroków – znaczy, by to co zapowiadali, stało się rzeczywistością. Jeśli przyjrzymy się życiu Jezusa, to z pewnością zobaczymy, że jedna i druga odpowiedź pasują do Jego osoby. – zaznaczył kaznodzieja.

- Stary Testament możemy zrozumieć tylko w wierze w Chrystusa. Podobnie jak uczniom uciekającym po śmierci swojego Mistrza do Emaus sam Pan Jezus objawiał wydarzenia proroctw Starego Testamentu, tak samo my dopiero wtedy, gdy przeczytamy, zrozumiemy Stary Testament będziemy się starali go czytać oczyma Pana Jezusa. Będziemy mogli przyjęć Pana Jezusa i uwierzyć w Niego. – zauważył celebrans.

Na koniec bp Marek pytał wiernych - Czy ja w moim życiu słucham Boga? Czy staram się zrozumieć, czego ode mnie oczekuje? Czy ze wszystkich sił próbuję Jego wolę wprowadzać w czyn? – zakończył.