Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: Ewangelia uczy nas jak czynić miłość | modlitwa w duchu wspólnoty Taizé
20:38 | 30.03.2019 | Wyświetleń: 807 | Autor: Antoni Zalewski

„Jezus mówi do nas, że w życiu nie chodzi o to, czego nie robicie komuś, ale chodzi o to co robicie dobrego”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w parafii Zesłania Ducha Św., podczas modlitwy w duchu wspólnoty Taizé.

W ostatnią sobotę miesiąca wierni Archidiecezji Łódzkiej mieli okazję w kościele Zesłania Ducha Św. modlić się w duchu Taize wraz ze swoim Pasterzem. W modlitwie uczestniczył także brat Maciej  z Taizé oraz ks. Michał Makula z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Rozważania i refleksje poprowadził Metropolita Łódzki. W swoim słowie zwrócił szczególną uwagę na to, że „Ewangelia nie uczy nas jak nie grzeszyć. To by było bardzo mało. Ewangelia uczy nas jak czynić miłość.” Dalej Ksiądz Arcybiskup odnosząc się do przypowieści o bogaczu i Łazarzu podkreślił, że bogacz nie został potępiony za to, że był bogaty, ale został potępiony właśnie dlatego, że nic nie zrobił.

„Ewangelia uczy czynić dobro, nie tylko nie robić nic złego drugiemu. Cokolwiek chcecie, aby wam czynili i wy czyńcie. Ta złota zasada ma sens pozytywny”- podkreślił Metropolita Łódzki.

Na koniec Ksiądz Arcybiskup pozostawił wiernych z myślą, aby „nie tracić okazji do czynienia dobra i niech nie zadowala nas tylko to, że nie uczyniliśmy nic złego.”