Spotkanie opłatkowe Forum Hospicjów Polskich w Łodzi

W Łodzi odbyło się spotkanie opłatkowe członków Forum Hospicjów Polskich zrzeszających placówki zajmujące się opieką paliatywną na terenie całego kraju. Lekarze, pielęgniarki, sanitariusze oraz wolontariusze, którzy na co dzień posługują przy nieuleczalnie chorych wzięli udział we Mszy świętej, której przewodniczył  arcybiskup Grzegorz Ryś.

Na dzisiejszym spotkaniu obecni byli także przedstawiciele hospicjum domowego Caritas Archidiecezji Łódzkiej, które już od ponad 20 lat służy nieuleczalnie chorym. – Nasze hospicjum to wielkie wezwanie i działanie, które na początku zrodziło się z potrzeby serca i było ruchem woluntarystycznym, który dziś jest wspierany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. – mówi ks. Andrzej Partyka – dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej.  - Jednak bez wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas da cierpiących i ich rodzin, to nasze hospicjum nie przetrwało by tylu lat. – tłumaczy ks. Partyka.

Forum Hospicjów Polskich jest  związkiem stowarzyszeń i innych pozarządowych osób prawnych, obejmujących swoją opieką ciężko chorych w tym w stanach terminalnych, nie działających w celu osiągnięcia zysku. Do FHP należy 121 hospicjów działających na terenie całego kraju.