Wyświetleń: 1975
Spotkanie opłatkowe Duszpasterstwa Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiej

- Tego wymaga od nas nasza misja i nasze powołanie, żeby przekazywać mądrość, - mówił podczas spotkania opłatkowego arcybiskup Ryś. - Misja ta wymaga od nas tak naprawdę postawy uczniów, czyli tych, którzy tę mądrość zdobywają. I kto wie, czy to nie jest najlepsza lekcja dla tych, którzy od nas tej mądrości mają się uczyć. To, co im możemy powiedzieć, w takiej czy innej formie - czy to będzie wykład, ćwiczenia czy najmodniejsze dziś warsztaty  - cokolwiek możemy im powiedzieć nie jest, aż tak ważne jak to świadectwo bycia uczniem, które najchętniej wybiera postawę milczenia. Nic nie mówię, bo się jeszcze uczę, albo to, co mówię – mówię z mniejszym – większym marginesem niepewności tego, co jest jeszcze zostawione jako przestrzeń przed nami! Tego doświadczenia Państwu i sobie życzę! – zakończył łódzki pasterz.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe Duszpasterstwa Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiej z arcybiskupem metropolitą, obyło się we wtorek 8 stycznia, w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Zebranych przywitał ks. dr Przemysław Góra, archidiecezjalny duszpasterz pracowników nauki. Po wysłuchaniu fragmentu opowiadającego o Narodzeniu Pańskim, życzenia świąteczne dla pasterza Kościoła Łódzkiego, złożył prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak - rektor Politechniki Łódzkiej.

W części artystycznej spotkania, zebrani wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Chóru Politechniki Łódzkiej.

Spotkanie zakończyło łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.