Archidiecezja Łódzka
Opłatek artystów z arcybiskupem łódzkim w Teatrze LOGOS
22:18 | 06.01.2019 | Wyświetleń: 1446 | Autor: ks. Paweł Kłys

W Teatrze LOGOS znajdującym się przy kościele rektoralnym Środowisk Twórczych w Łodzi odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczno – noworoczne, w którym udział wzięli ludzie kultury i sztuki, a których duszpasterzem jest ks. prał Waldemar Sondka.

Spotkanie rozpoczęła Msza święta, której przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś, a której oprawę muzyczną zapewnili artyści scen łódzkich. W homilii łódzki pasterz przypomniał znaczenie tajemnicy Objawienia Pańskiego światu pogańskiemu oraz wskazał na to, że każdy jest wezwany do tego, aby poruszyć się i pójść do Betlejem na wzór owych mędrców ze wschodu, by tam odnaleźć Zbawiciela i oddać Mu pokłon.

Na zakończenie liturgii została poświecona kreda i kadzidło – które mają stać się świadectwem naszej miłości do Chrystusa. – mówił podczas błogosławieństwa abp Ryś.  – Kredą oznaczymy drzwi naszych mieszkań – czym damy świadectwo, że Go kochamy, a dym kadzidła – dziś poświęconego – niech dopełni braki naszej modlitwy, ale i przynagla nas do tego, by modlitwa była obecna w naszym życiu i wznosiła się ku niebu. –  podkreślił podczas modlitwy metropolita łódzki.

Po liturgii w sali teatralnej swoje życzenia do wszystkich artystów i ludzi sztuki  -gromadzącym się przy tej świątyni – złożył ksiądz arcybiskup. Powiedział między innymi – Jezus niczego nie gra, kiedy staje z nami. Niczego nie odgrywa, żadnej sztuki, po prostu jest prawdziwy w tym utożsamieniu się z każdym z nas, ze wszystkim tym, co ludzkie, co jest naszym ludzkim doświadczeniem. Ważne jest, by w nas było to same pragnienie, aby się z Nim tak samo utożsamić, żebyśmy niczego nie odgrywali w naszym życiu! – Myślę, że to są dobre życzenia w teatrze. – mówił do artystów arcybiskup łódzki.

Następnie przy śpiewie kolęd zebrani łamiąc się opłatkiem złożyli sobie nawzajem życzenia.