27.02.2020
Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś o ojcostwie | konferencja dla rodziców i nauczycieli
16:05 | 19.01.2019 | Wyświetleń: 1616 | Autor: Antoni Zalewski

Na wydziale geograficznym Uniwersytetu Łódzkiego pod hasłem „Czy w Twoim domu rośnie bohater?” odbyła się konferencja dla rodziców i nauczycieli. Organizatorem tej konferencji jest Fundacja Żywioły.

Celem tej konferencji było przedstawienie rodzicom, nauczycielom i osobom, którym bliskie jest wychowanie w wartościach, różnych sposobów towarzyszenia dzieciom w mądrym wzrastaniu. W konferencji wzięli udział: Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Jacek Pulikowski, Magdalena Trepińska, a także Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie.

Ksiądz Arcybiskup w swojej konferencji opowiadał o ojcostwie na przykładzie przypowieści o synu marnotrawnym. Zachęcamy do wysłuchania konferencji Metropolity Łódzkiego, która znajduje się w filmie poniżej.

„Mam fantastyczne doświadczenie ojcostwa z własnej rodziny, a także mam takie doświadczenie, że czasem ktoś mówi do mnie ojcze. Mam też takie doświadczenie spotkań z rodzicami, którzy mają dzieci dorosłe ,albo za minutę dorosłe. To jest bardzo wile rozmów, ale wszystkie zaczynają się od pytania: co ja złego zrobiłem, albo gdzie się pomyliłem, że moje dziecko postępuje tak, a nie inaczej”- mówił Metropolita Łódzki.