Autor: ks. Paweł Kłys / Foto: ks. Hubert Kempiński
24 godziny dla Pana w Piotrkowie Trybunalskim

W kościele rektoralnym Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim nabożeństwu pokutnemu, które rozpoczyna papieską inicjatywę 24 godziny dla Pana, przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

Po nabożeństwie został wystawiony Najświętszy Sakrament, a ksiądz biskup wraz z innymi kapłanami posługiwał sakramentem pokuty i pojednania.

Akcja – 24 godziny dla Pana - została zainicjowana przez papieża Franciszka w 2014 roku i polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi.

W tych dniach wiele kościołów pozostanie otwartych przez cały dzień, oferując wiernym i pielgrzymom możliwość pozostania w dowolnym momencie na adoracji oraz przystąpienia do spowiedzi.

Trwająca całą dobę adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy Msza święta w kościele Panien Dominikanek celebrowana jutro o godz. 18:00.