Komunikat Kurii Metropolitalnej Łódzkiej - 77. rocznica wybuchu II wojny światowej

W tym roku mija 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę.
W wyniki działań wojennych oraz okupacji zajętych terenów masowo ginęli ludzie, niszczono kulturę i dziedzictwo narodowe, kościoły zamieniano na magazyny, księży wysyłano do obozów koncentracyjnych. Nie ma rodziny w Polsce, która nie byłaby dotknięta złowrogimi skutkami wojny.

W najbliższy czwartek 1 września o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona będzie Msza św. w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.