Archidieczja Łódzka

Parafia Świętego Ignacego Loyoli w Suchcicach

Proboszcz: ks. Łukasz Szmit
Telefon: 44 631-13-10
Adres: 97-403 Suchcice 29 (pow. bełchatowski)
Strona internetowa: www.parafia-suchcice.xt.pl
  • O parafii
  • Msze Święte
  • Kancelaria parafialna
  • Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY
Data erygowania: 25 XII 1780 r. (abp gnieźnieński Antoni Ostrowski)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Kościół drewniany z bali modrzewiowych, wewnątrz wyłożony nowym drewnem sosnowym. Dach kryty deskami gontowymi. Wieżyczka z sygnaturką, obudowana blachą miedzianą. Budowę zakończono w 1779 r. Nie konsekrowany.
Wyposażenie kościoła:
Ołtarz główny i 2 ołtarze boczne z desek, obciągnięte płótnem malowanym temperą. W ołtarzu głównym obrazy św. Ignacego Loyoli i Świętej Trójcy. W ołtarzach bocznych obrazy Ewy i Matki Bożej Jasnogórskiej oraz św. Kazimierza i św. Antoniego Padewskiego. Droga Krzyżowa rzeźbiona w drewnie, wykonana w 1991 r.

Ulice należące do parafii

MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII: Bukowie Dolne – 2 km, Emilianów – 1,5, Hucisko – 3, Huta – 3, Mzurki – 4, Pole Sucheckie – 1, Pólko – 1,5, Stefanów – 0,5, Suchcice, wieś kościelna, Wielopole Wieś, Kolonia i Parcela – 2