Archidieczja Łódzka

• Kancelaria parafialna
  • Ogłoszenia
  • Intencje

Data erygowania: 1 IX 1989 r. (bp Władysław Ziółek)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Wybudowany w latach 1984–1991 z inicjatywy mieszkańców Teodorów i okolicznych wsi przy poparciu ks. kan. Józefa Naruszewicza, ówczesnego proboszcza par. Łask. Pierwotne zamierzenia – punkt katechetyczny, w trakcie budowy zmieniono pierwotne przeznaczenie i w ten sposób powstała kaplica na planie prostokąta 16x10 m, duży chór – 50 m2.
W 2009/10 dobudowane prezbiterium i zakrystia.

Styl: prostokątny budynek, dach dwuspadowy z wieżą. Wolno stojąca dzwonnica (konstrukcja stalowa, 2018r.) z 3  dzwonami (św. Franciszek, św. Jan Paweł II i św. Józef).

Wyposażenie kościoła:
Kościół bez wyposażenia zabytkowego.

Ołtarz stały (z marmuru);
Ikona NMP Wniebowziętej w ołtarzu głównym;
Ikona Krzyża "z San Damiano" nad ołtarzem;
Figury św. Franciszka z Asyżu i św. Jana Pawła II (rzeźby w drewnie lipowym) w ołtarzach bocznych.

26 kwietnia 2020 zostały wprowadzone relikwie św. Klary i św. Franciszka z Asyżu

Ulice należące do parafii

MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII: Aleksandrówek – 3 km, Grzeszyn – 11, Gucin – 8 , Jamborek – 10, Mauryca – 3, Ostrów – 1, Ostrów-Ostrówek – 3, Rokitnica – 4, Teodory, wieś kościelna,