Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 1405
Pożegnanie śp. ks. kanonika Stanisława Przybyłowskiego
Udostępnij

W kościele pw. Świętego Wojciecha w Łodzi rodzina, przyjaciele i duchowni pożegnali księdza kanonika Stanisława Przybyłowskiego. Mszy świętej żałobnej  za zmarłego przewodniczył Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś, a homilię wygłosił ks. Grzegorz Korczak.

„Księdza Stanisława poznałem w Domu Księży Emerytów. Tam też usłyszałem o dwóch jego pasjach. Pierwsza to było spowiadanie ludzi, a druga to malarstwo. Miałem szczęście odwiedzić go w ostatnich dniach w szpitalu. Był bardzo spokojny i pojednany z Bogiem”- mówił na początku liturgii Metropolita Łódzki.

W swojej homilii ks. Korczak podkreślał jak duży wpływ na jego duchowość miał śp. ks. Stanisław Przybyłowski. „Poznałem ks. Stanisława w parafii na Julianowie gdzie był wikarym. Najpierw uczył mnie katechezy, później dzięki niemu stałem się ministrantem i wpatrywałem się w niego jako kapłana”- mówił kaznodzieja.

Duchowny zwrócił także uwagę na to jak bardzo ważni są kapłani w przekazywaniu wiary w Boga i jak bardzo z tego powodu są atakowani. „Nasza rola kapłanów jest niezbywalna, jedyna. Jesteśmy namacalnym dowodem istnienia Boga w świecie. I choćby został tylko jeden kapłan, tak jak Eliasz, Bóg jest w stanie się nim posłużyć dla przywrócenia wiary całego narodu. Obyśmy tylko byli wierni”- powiedział ks. Grzegorz.

Śp. ks. kanonik Stanisław Przybyłowski odszedł do Pana 6 czerwca 2024 roku w 93. roku życia i 64 roku kapłaństwa. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Rzeczycy w czwartek, 13 czerwca o godzinie 12.00, po niej ciało śp. Stanisława Przybyłowskiego zostanie złożone do grobie na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Udostępnij