Autor: ks. Paweł Kłys / Foto: ks. Piotr Zarczuk
Wyświetleń: 893
Łódzcy księża neoprezbiterzy na Jasnej Górze
Udostępnij

Dziś przed południem czterej łódzcy księża neoprezbiterzy celebrowali Eucharystię dziękczynną za dar kapłaństwa w kaplicy cudownego obrazu Taki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

We wprowadzeniu do Mszy świętej ks. Marek Kudła powiedział - dzisiaj w Ewangelii Jezus mówi, że jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa od faryzeuszy, to nie wejdziemy do królestwa niebieskiego! O jaką sprawiedliwość chodzi? Nie taką z litery, ale o sprawiedliwość serca i o taką sprawiedliwość serca prosimy Pana. Przychodzimy przed oblicze Matki z dziękczynieniem i prośbą o sprawiedliwe serca. Prosimy dzisiaj Matkę o umocnienie naszych powołań. Powołań, które budowały się różnymi ścieżkami, ale zawsze z Panem Bogiem, zawsze wracając do tego źródła skąd wypływa Boże miłosierdzie i słowo Boże do naszych serc. – mówił główny celebrans.

Homilię podczas liturgii wygłosił ks. Piotr Zarczuk, który podzielił się świadectwem swojego spotkania z Matką Bożą w Częstochowskim sanktuarium oraz zachęcił zebranych w świątyni, by - jeśli macie w sobie trudne sprawy, jeśli macie w swoim życiu coś, co jest suche, lub jeśli nosicie w swoim sercu nienawiść do jakiegoś brata lub siostry, to ze swojej strony bardzo was proszę – spójrzcie Matce Bożej w oczy! Popatrzcie na Jej  rany. Zobaczcie Jej kobiecość, delikatność i wrażliwość. Ona tutaj czeka, żeby nas przytulić, i żeby nam pokazać drogę do Jezusa, do tego w jaki sposób mamy radzić sobie ze swoimi ranami. – tłumaczył duchowny.

Po zakończeniu liturgii księża neoprezbiterzy zawierzyli siebie i swoją posługę Matce Bożej Częstochowskiej oraz udzielili błogosławieństwa prymicyjnego.

W tym roku Kościół Łódzki otrzymał czterech nowych kapłanów którymi są: ks. Kamil Bielicki i ks. Krystian Lota pochodzący z parafii pw. Świętego Witalisa Męczennika w Tuszynie, ks. Marek Kudła z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach oraz ks. Piotr Zarczuk z parafii pw. Nawiedzenia Matki Bożej Kodeńskiej w Żukowie. Święcenia kapłańskie odbyły się w sobotę 8 czerwca br. w łódzkiej bazylice archikatedralnej.


zobacz także:

Udostępnij