Autor: ks. Zbigniew Zgoda
Wyświetleń: 602
Bełchatów - dzień patrona miasta
Udostępnij

W niedzielę, 16 czerwca o godzinie 12:00 w ogrodach parafii pw. Narodzenia NMP rozpoczęły się uroczyste obchody dnia patrona miasta - św. Jana Pawła II

W Bełchatowie uroczyście przeżywaliśmy Dzień Patrona. Od 12 lat patronuje naszemu miastu św. Jan Paweł II. Pierwsza uroczystość była obchodzona 14 czerwca 2013 r. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego ze Lwowa. Dziś 16 czerwca uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów przy pomniku św. Jana Pawła II następnie została odprawiona msza św. w int. mieszkańców Bełchatowa. Mszy św. przewodniczył ks. Biskup Witalij Skomarowski– Przewodniczący Episkopatu RKC w Ukrainie. Mszę św. koncelebrowali także księża z parafii Bełchatowskich. W uroczystości wziął udział biskup Marek Izdebski z kościoła Ewangelicko – Reformowanego. Po mszy św. Zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w XXI Konkursie „ Pontyfikat Świętego Jana Pawła II „.

Po południu odbył się Marsz dla życia i rodziny, następnie rozpoczął się festyn rodzinny. Festiwal Santo Subito w którym wzięło udział 25 maja br. ok 300 uczestników z Archidiecezji Łódzkiej i Częstochowskiej miał dzisiaj swój finał. Ogłoszone zostały wyniki i odbył się koncert laureatów. Wśród nagrodzonych byli soliści w kategoriach do lat 7, do lat 11 i do lat 15. W kategorii zespoły  nagrody otrzymały  zespoły z Piotrkowa, Chabielic, z par. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie, z Parzna i z par. Narodzenia NMP w Bełchatowie. Specjalną nagrodę otrzymał Chór Kantylenka ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Bełchatowa. Mogliśmy jako miasto kolejny raz uroczyście świętować Dzień Patrona.

Udostępnij