Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 388
Ekumeniczny koncert w łódzkim Zborze Chrześcijan Baptystów | Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan
Udostępnij

Już po raz drugi w ramach Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan wierni Archidiecezji Łódzkiej spotkali się na koncercie kolęd i pastorałek w Zborze Chrześcijan Baptystów w Łodzi. W ten sposób, poprzez śpiew i refleksje nad Psalmami duchowni i wierni różnych Kościołów modlili się o jedność.

Kolędy, pastorałki i pieśni o Bożym Narodzeniu oraz pieśni uwielbienia zaprezentowało siedem chórów kościelnych z: Kościoła Chrześcijan Baptystów z Łodzi, Kościoła Ewangelicko –Augsburskiego z Łodzi, Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan Soli Deo Gloria z Łodzi, Międzypokoleniowy Chór 4 kultur Dialog, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów (chór młodzieżowy), Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów z Łodzi, a także schola parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła – Kościoła Rzymskokatolickiego z Łodzi.

Między występami poszczególnych chórów, uczestnicy koncertu wysłuchali Psalmów, a także refleksji przygotowanych przez przedstawicieli różnych Kościołów chrześcijańskich.

Okolicznościową refleksję podczas nabożeństwa wygłosił pastor łódzkiego Zboru Chrześcijan Baptystów  - ks. Leszek Wakuła, który mówił, że naszym powołanie nie jest bycie w kościele, ale wyjście do świata, do ludzi. „Chciałbym na koniec tego koncertu zadać Wam pytanie: jeśli byliście zainspirowani tymi pieśniami, to jaka będzie Twoja pieśń kiedy stąd wyjdziesz? Jaka będzie moja pieśń, którą zaśpiewam Bogu, kiedy wrócę do domu, pracy, szkoły, do moich przyjaciół? Co będzie treścią tej pieśni? Czy moje codzienne życie będzie tą pieśnią, która przyniesie chwałę Bogu?”- pytał pastor Wakuła.

„Drodzy przyjaciele, chcę Was zachęcić abyście nową pieśń śpiewali w swoim życiu każdego dnia, nie tylko w kościele, ale też tam gdzie Pan Bóg Was postawił. Ta pieśń, która będzie zbliżać ludzi do Boga, która będzie jasnym przekazem Ewangelii, że zbawienie jest w Chrystusie i że w Nim jest nasza nadzieja i nasz pokój”- powiedział na zakończenie pastor.

Udostępnij