Autor: Natalia Tarnowska
Zaproszenie na 37. Światowy Dzień Młodzieży

Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza młodzież na 37. Światowy Dzień Młodzieży.

Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym do niedawna obchodzony był w Niedzielę Palmową. Decyzją Papieża Franciszka od 2021 roku ŚDM świętujemy w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, czyli w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Młodzieży będą wyjątkowe, bowiem poprzedzają one bezpośrednio Światowe Dni Młodzieży, które na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku odbędą się w Lizbonie.

Obchody 37. Światowego Dnia Młodzieży rozpoczną się w niedzielę 20 listopada br. o godz. 10:00 w dolnym kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi (ul. Retkińska 127). Pierwsza część spotkania obejmować będzie słowo ks. Arcybiskupa Grzegorza, świadectwa laureatów Nagrody Papieża Franciszka, spotkania w małych grupach oraz przedstawienie symboli Światowych Dni Młodzieży. Następnie w uroczystej procesji uczestnicy przejdą do kościoła pw. Chrystusa Króla (ul. Bandurskiego 55), gdzie o godz. 13:00 rozpocznie się Eucharystia, której przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup Grzegorz. Po Eucharystii dla uczestników spotkania przewidziany jest obiad. Zakończenie planowane jest ok. godz. 14:30.

Kontakt do organizatorów: [email protected]

Więcej informacji: Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu