Autor: Ks. Adrian Anielak
Wyświetleń: 256
Noc Świętych u św. Faustyny w Łasku
Udostępnij

Jan Paweł II mawiał, że Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości i tylko święci mogą odnowić ludzkość. W myśl słów papieża, 31 października w parafii pod wezwaniem św. Faustyny Kowalskiej w Łasku odbyła się II Noc Świętych. Było to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w naszej parafii. Z niecierpliwością Wspólnota oczekiwała na wieczór pełen śpiewu, feerii barw i piękna Bożych słów. Ksiądz Adrian Anielak, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia, wywiązał się z zadania doskonale.

Już widok wnętrza kościoła zapierał dech. Przygaszone światła, piękny biały dywan, wzdłuż którego ustawiono świeczniki z płonącymi świecami, wiódł do postumentów, na których zostały ustawione relikwie Świętych. Pełne powagi rodziny naszej parafii wniosły relikwie: św. Siostry Faustyny, Jana Pawła II, św.  Maksymiliana Kolbego, św. Ojca Pio, Męczenników z Pariacoto, bł. Księdza Jerzego Popiełuszki i bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Dzieci Fatimskich. Widok relikwiarzy przydał majestatu uroczystości, w czasie której prowadzący przybliżyli sylwetki Świętych, a wszystko to działo się na tle klimatycznych pieśni religijnych w wykonaniu zespołu muzycznego „Laudate Dominum” z Zelowa. Emocjonalnym dopełnieniem Nocy Świętych było świadectwo złożone przez Dobromira "Mak" Makowskiego (pedagoga i założyciela ośrodka dla uzależnionych).

Podczas Łaskiej Nocy Świętych zgromadzeni w świątyni odśpiewali Litanię Loretańską na melodię zaczerpniętą ze Wspólnoty Guadalupe.

Parafianie są zgodni, uroczystość była przepiękna! Gra świateł, ciężki dym, muzyka i piękno słów nadały powagi  przedsięwzięciu. Wierni pogrążali się w modlitewnej zadumie, oddawali refleksji i wychodzili z kościoła wzmocnieni duchowo. Na koniec każdy członek Wspólnoty mógł oddać hołd Świętym i pokłonić się przed relikwiami oraz pobrać myśl w formie cytatu świętych, którzy nam towarzyszyli tej nocy.

Inicjatywa ks. Adriana Anielaka okazała się celna i potrzebna. To doskonała alternatywa dla inwazyjnego, wszech obcego nam Halloween. To wydarzenie udowodniło, że siła Ducha Świętego jest wszechmocna.

Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejną Łaską Noc Świętych…

Udostępnij
Galeria zdjęć