Autor: ks. Paweł Lipiński
30-lecie Orkiestry w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Tryb.

W niedzielę 20 listopada 2022 roku celebrowana była Msza Święta z okazji 30-lecia Orkiestry Parafialnej.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Paweł Lipiński - proboszcz parafii, a zarazem opiekun orkiestry. Obecny był Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak, który podziękował za pielęgnowanie kultury w dziedzinie muzyki.

Wszystkim członkom orkiestry, jako podziękowanie, zostały wręczone pamiątkowe statuetki.

Orkiestra powstała w 1992 roku, kiedy to Huta Szkła Okiennego „Kara” zaprzestała działalności. Instrumenty z przyzakładowej orkiestry zostały przekazane dla parafii p.w. Miłosierdzia Bożego. Od tego czasu orkiestra działa przy parafii jako jedyna orkiestra parafialna w Archidiecezji Łódzkiej. Systematycznie rozwija się zarówno poprzez odświeżanie zaplecza instrumentów jak i poprzez kształcenie młodych adeptów.  Muzycy systematycznie spotykają się podczas prób, aby  uświetniać wszystkie uroczystości kościelne oraz inne wydarzenia.

Dziękuję wszystkim, którzy utożsamiają się z naszą orkiestrą oraz osobom, które ją wspierają.