Autor: Wydział Duszpasterski
Wyświetleń: 495
XXVI Niedziela Zwykła - 25 IX 2022
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 25 września 2022 r.

 1. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się
  w sobotę 8 października. Program:

godz. 10.15 –   powitanie pielgrzymów;

godz. 10.30 –   konferencja;

godz. 11.00   –   nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;

godz. 12.00 –   Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego;

godz. 13.30 –   posiłek dla wszystkich uczestników;

                     –   koncert;

godz. 15.00 –   Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.

 1. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września
  o godz. 15.00
  w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.
 2. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny rozpoczął cykl spotkań przygotowujących dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.00, ul. ks. I. Skorupki 7. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 września. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com
 3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski Oddział Łódzki oraz Muzeum Farmacji w Łodzi zapraszają farmaceutów, techników farmaceutycznych oraz sympatyków na doroczne świętowanie Dnia Aptekarza, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (ul. Piotrkowska 2) 26 września. Bezpośrednio po Mszy św. będzie miało miejsce spotkanie koleżeńskie poprzedzone prelekcją pt. „Ignacy Łukasiewicz – życie i dzieło” (dr Katarzyna Hanisz) i „Ignacy Łukasiewicz – pamięć potomnych” (Jakub Kossowski) w pobliskim Muzeum Farmacji (Plac Wolności 2).
 4. Wzorem lat ubiegłych, abp Grzegorz Ryś zaprasza Prezbiterium Kościoła Łódzkiego na rekolekcje, które odbędą się w katedrze w dniach od 26 do 28 września o godz. 20.00.
 5. Przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania w Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym obejmuje 17 katechez grupowych i indywidualnych oraz wyjazdowy dzień skupienia. Dnia12 października 2022 r. rozpocznie się Seminarium do małżeństwa – cykl 15 spotkań dla par myślących o sakramencie małżeństwa oraz małżonków chcących pogłębić relacje z Bogiem i między sobą. Kontakt: www.katechumenat-lodz.blogspot.com Koordynator: s. Ewa Godzińska CHR tel. 885-555-020, Duszpasterz: ks. Piotr Przybysz tel. 519-781-783.
 6. Stowarzyszenie Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiego oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział w Łodzi zorganizowały projekt, w którym bezpłatnie można uzyskać pomoc psychologiczną, psychoterapeutyczną. Informacje na plakacie.
Udostępnij