Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 905
XX Niedziela Zwykła - 14 VIII 2022
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 14 sierpnia 2022 r.

  1. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) zapraszamy na Mszę św. celebrowaną w bazylice archikatedralnej o godz. 9.30 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. W tym dniu przypada również 102. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego.
  2. Zapraszamy do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę, które wyruszą z wielu miejsc naszej archidiecezji. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: WSPÓLNA DROGA.
  3. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy21 sierpnia  z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Zapisy odbywać się będą w dniach od 16
    do 20 sierpnia
    w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Zapisy w formie on-line rozpoczną się 10 sierpnia przez stronę internetową pielgrzymki: www.pielgrzymka.lodz.pl. Zachęcamy tych pielgrzymów, którzy nie będą mogli w tym roku pielgrzymować pieszo do podjęcia pielgrzymowania duchowego. Zapisy do grupy duchowej możliwe będą w każdej parafii.
  4. 23 sierpnia na Jasną Górę wyruszy również grupa rowerowa. Informacje na jej temat przy zapisach.
Udostępnij