Autor: Julia Saganiak/Niedziela Łódzka
Wyświetleń: 372
Powstanie Warszawskie to znak wolności w naszych Rodakach

W archikatedrze łódzkiej odbyły się uroczystości związane z 78. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

Mszy św. przewodniczył o. Józef Łągwa SJ, który podczas homilii powiedział, że wszystkie zmagania, to, co przeżywali powstańcy, pragniemy dziś włączyć w Ofiarę Chrystusa. – Zmagania naszych rodaków, a także nasze, o miłość między nami, o jedność chcemy włączyć w ofiarę, której owocem jest zwycięstwo, zmartwychwstanie – podkreślił duchowny. Odnosząc się do Ewangelii, wytłumaczył, że dzisiaj konieczne jest wypełnianie przez nas słów Jezusa. – By w nas zawsze była największa Miłość, z którą jednoczymy się w Komunii św. i żebyśmy z tą Miłością szli w naszą codzienność. Jak czytamy wspomnienia tamtych dni, to ta Miłość była w sercach dzieci, młodzieży, sióstr zakonnych. Ta Miłość ocali dzisiaj świat – podsumował o Łągwa. Na zakończenie powiedział, że Powstanie Warszawskie jest znakiem wolności naszych rodaków, a także życzył zebranym, by nieśli w sobie pamięć tamtych Bohaterów i mieli iskrę Bożego ducha, która będzie prowadziła i uświęcała każdego dnia.

Po Eucharystii ks. ppłk Tomasz Krawczyk złożył kwiaty przy pomniku Sługi Bożego ks. Tadeusza Burzyńskiego. Wierni pomodlili się także o jego beatyfikację.


Panie Jezu, najwyższy i wieczny Kapłanie,

Ty oczekujesz od nas mężnego wyznawania wiary. Prosimy Cię, abyś włączył księdza Tadeusza do grona błogosławionych duszpasterzy, którzy oddali życie za swoich braci. Spraw Panie, aby niezwykła droga kapłana Tadeusza w wyznawaniu wiary pomogła nam w stawaniu się Twoimi świadkami w codziennym życiu. Umacniaj moje słabe siły i obdarz łaską…, o którą z ufnością proszę. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.