Autor: Renata Czaja
Wyświetleń: 985
Parafialne wakacje z Bogiem - MURZASICHLE 2022 - „Widzieć dobro to ma moc…”
Udostępnij

Wakacje z Bogiem od wielu lat wpisują się w działania duszpasterskie parafii św. Antoniego z Padwy w Łodzi. 2 sierpnia 2022 r. grupa 98 dzieci wraz z ks. Krzysztofem Helikiem oraz wychowawcami wyruszyła do Murzasichla, by tam przez 10 dni przeżywać kolonijną przygodę. Mottem przewodnim naszego wyjazdu były słowa – „Widzieć dobro- to ma moc!”. Tworząc kolonijną wspólnotę staraliśmy się zobaczyć Boga nie tylko w pięknie przyrody, ale i w każdym napotkanym człowieku.

Odkrywaliśmy jak pięknie jest czynić dobro, dzielić się nim oraz go doświadczać. Kolonijny czas wypełniała modlitwa, wspólna Eucharystia, liczne zajęcia w grupach, nie zabrakło też oczywiście górskich wypraw. Każda grupa miała okazję wybrać sobie swojego patrona, zapoznać się z jego życiorysem a następnie w dzień podsumowania kolonii przedstawić na jego temat krótką pantomimę. Pogoda sprzyjała, dlatego z radością wyruszaliśmy na wędrówki w góry, mieliśmy okazję udać się do Małego Cichego, Doliny Strążyskiej, nad Wodospad Siklawica, Doliny Kościeliskiej, nad Czarny Staw Gąsienicowy. Śmiałkowie udali się na Giewont.

Wielkie wrażenie zrobiła na nas wyprawa do Pustelni Świętego Brata Alberta na Kalatówkach. Pokłoniliśmy się Matce Bożej w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Kolonie były wypełnione licznymi atrakcjami- spływaliśmy pontonami raftingowymi Dunajcem, odwiedziliśmy park linowy w Murzasichlu. Uczestniczyliśmy w warsztatach w Muzeum Tatrzańskim, następnie oddaliśmy się radości zakupów na Krupówkach, Nie zabrakło olimpiady sportowej, turnieju tenisa stołowego oraz planszówek. Wieczory spędzaliśmy na zabawach integracyjnych oraz wspólnych śpiewach. Były też dyskoteki, w czasie jednej z nich gościliśmy kapelę góralską.

Czas kolonii upłynął bardzo szybko, 11 sierpnia wróciliśmy do Łodzi. Doświadczyliśmy wielu niezwykłych chwil, zobaczyliśmy tak wiele pięknych miejsc, pokonaliśmy wiele swoich lęków i słabości- tak właśnie tworzy się wspólnotę. Teraz czekamy do września na spotkanie pokolonijne, w czasie którego podczas wspólnej Eucharystii podziękujemy za dobro, którego doświadczyliśmy w czasie Wakacji z Bogiem. W sercach pozostała myśl, że prawdziwą mocą i siłą jest widzieć dobro i dzielić się dobrem z innymi.

Udostępnij
Galeria zdjęć