Autor: Tomasz Kopytowski/Caritas Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 264
Koronka w intencji ofiar eksplozji w Bejrucie w 2020 roku
Udostępnij

Abp Grzegorz Ryś wspólnie z przedstawicielami Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenia "Dom Wschodni - Domus Orientalis" odmówił w Bejrucie "Koronkę do Miłosierdzia Bożego", w intencji ofiar wybuchu w porcie w Bejrucie 4 sierpnia 2020 roku. Galeria ponad 200 grafik przedstawiających ofiary wybuchu, w tym również anonimowe kobiety i mężczyzn, znajduje się wokół Placu Męczenników w stolicy Libanu. Właśnie przy portretach bezimiennych ofiar zatrzymał się metropolita łódzki, by odmówić modlitwę.

- Prosimy, żeby z tej śmierci rodziło się życie, nie tylko dla nich, ale przede wszystkim dla tej ziemi i tego społeczeństwa, dla Kościołów, które tutaj żyją i dla wszystkich wspólnot religijnych, by stawały się coraz bardziej narzędziami pokoju, tu na tym miejscu - modlił się abp Grzegorz.

- Prosimy Cię też za wszystkich ludzi, w szczególności za naszych rodaków, o wrażliwość uszu i serca, a to, byśmy po tych dwóch latach nie chcieli zostawiać tych ludzi samych, o to, by dobro, które chcemy czynić i czynimy było konsekwentne i wytrwałe, nie tylko chwilowe i krótkowzroczne. Prosimy Cię, wlej w nasze serca miłość, która jest wierna i która nigdy nie ustaje.

Bądźmy #SolidarnizBejrutem: https://www.caritas.lodz.pl/zbiorki/solidarni-z-bejrutem

Udostępnij