Autor: Tomasz Kopytowski - Caritas Archidiecezji Łódzkiej
Abp Grzegorz Ryś zaśpiewał dla młodych w Bejrucie

Trzy znane pieśni oazowe zaśpiewał i zagrał abp Grzegorz Ryś podczas spotkania z najbliższymi współpracownikami i wolontariuszami Domus Orientalis w Bejrucie.

Wieczorne wydarzenia w niedzielę, 31 lipca 2022 roku, w Bejrucie planowane były od wielu tygodni. W maronickiej katedrze św. Jerzego w Bejrucie miała być odprawiona msza święta z udziałem abpa Grzegorza Rysia i abpa Paula Abdela Satera. Po mszy, w kościele św. Michała, zaplanowany był koncert młodych artystów związanych z Domus Orientalis #YBTE. Dwie godziny przed mszą runął fragment elewatora zbożowego, zniszczonego dwa lata wcześniej na skutek wybuchu w porcie w Bejrucie. Ze względów bezpieczeństwa zamknięta została portowa część miasta, na terenie której znajduje się katedra i kościół św. Michała, a wydarzenia zaplanowane w tych miejscach musiały zostać odwołane. Abp Grzegorz Ryś zaprosił najbliższych współpracowników Domu Wschodniego na mszę świętą do kaplicy seminarium Redemptoris Mater Lebanon. Po liturgii w gościnnych pomieszczeniach  seminarium odbył się zaimprowizowany koncert. Na wykonanie trzech utworów dał się namówić metropolita łódzki.