Autor: Julia Saganiak/Niedziela Łódzka
Wyświetleń: 534
Rolnicy pod opieką

W parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Ojca Pio w Szydłowie-Kolonii wierni pielęgnują tradycję święcenia pól.

To już kolejny rok, podczas którego w wakacje parafianie święcą pola oraz modlą się o Boże błogosławieństwo szczególnie na czas żniw. Wierzą, że patroni, za których wstawiennictwem proszą o wszelkie łaski, mogą ochronić ich przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Z tej racji przy jednym z wielu pól postawiono kapliczkę św. Rocha. – Co roku modlimy się za rolników przy „kopcach”, które znajdują się przy poszczególnych polach. Żeby wyszczególnić te miejsca, miałem pomysł, aby postawić kapliczkę. Parafianie wybrali świętego Rocha, ponieważ jest on patronem rolników, a także patronem zarazy. Cieszę się, że moi parafianie angażują się w życie Kościoła, że mimo wszelkich podziałów czy kłótni możemy jednoczyć się choćby na modlitwie przy przydrożnej kapliczce i prosić o wszelkie łaski – podkreśla ks. Maciej Paramuszczak, proboszcz. Fundatorami kapliczki ze św. Rochem są państwo Marta i Marcin Rycerz, parafianie.

W minionym roku wybudowano kapliczkę z figurą św. Krzysztofa przy drodze wojewódzkiej nr 473 w Szydłowie, aby również kierowcy nie zapomnieli o krótkiej modlitwie do swojego patrona.