Autor: Julia Saganiak/Niedziela Łódzka

Już w sobotę łodzianie pobiegną do Królowej Polski.

23 lipca odbędzie się VI Biegowa Pielgrzymka Charytatywna z Łodzi na Jasną Górę. Celem jest wsparcie niepełnosprawnego chłopca z Pabianic oraz Ukraińskiej matki z dzieckiem, która obecnie znajduje się pod opieką parafii św. Wojciecha w Łodzi. Ponadto biegacze będą modlić się z miasto i mieszkańców, a także prosić o Boże błogosławieństwo na dalszy rozwój i godne życie.

Na Jasną Górę mogą pobiec wszyscy, którzy ukończyli 16 lat, a zapisy odbywają się za pośrednictwem strony internetowej biegampomagam.org. Organizatorzy podkreślają, że biegowa pielgrzymka oprócz celu religijnego, promuje zdrowy tryb życia i zachęca do pracy nad swoim duchem i ciałem.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 6.00 Mszą św. w kościele św. Wojciecha, a godzinę później uczestnicy rozpoczną bieg.