Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 357
Bp Pękalski: Dekalog porządkuje nasze życie | Wojewódzkie Święto Policji

O znaczeniu Dekalogu w służbie policjanta, ale również w życiu każdego z nas mówił Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski podczas Mszy świętej w łódzkiej katedrze sprawowanej z okazji obchodów Wojewódzkiego Święta Policji.

Ksiądz Biskup mówił o tym, że żyjemy w czasach kiedy ludzie tworzą swoje „dekalogi”, ale to od przestrzegania tego jednego, który pochodzi od Boga zależy tak naprawdę nasze życie. Biskup Pękalski podkreślał wagę tego prawdziwego Dekalogu. Do czego zdolni są ludzie, którzy za nic mają Dekalog ?- to widzimy na przykładzie tego wszystkiego co się dzieje na Ukrainie. Co z tego, że niektórzy idą się pomodlić do świątyni, gdy później wydają tak bezwzględne rozkazy. Dlatego tak ważne w życiu codziennym powinno być przestrzeganie Dekalogu przez każdego z nas, bo to porządkuje nasze życie.

 

Ksiądz Biskup zwrócił również uwagę na to jak ważną rolę pełni Dekalog w służbie policjantów  i innych funkcjonariuszy, którzy służą obywatelom i stoją na straży prawa i bezpieczeństwa.

Od tych zwykłych kilku zdań, prostych zdań Dekalogu, zależy przyszłość naszych rodzin, nas samych i naszej służby, którą pełnimy dla Ojczyzny- zakończył Biskup Pękalski.

Wojewódzkie obchody Święta Policji rozpoczęły się złożeniem kwiatów przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza, a zakończyły uroczystym Apelem na placu Instytutu Europejskiego, gdzie zostały wręczone odznaczenia państwowe i awanse na wyższe stopnie.