Autor: Niedziela Łódzka
Wyświetleń: 156
Piotrków Trybunalski: Wspólnota Armii Małych Wojowników

W Piotrkowie Trybunalskim w Parafii św. Jacka i św. Doroty w sobotę 4 czerwca rozpoczęli swoją misję modlitewną i duszpasterską Wspólnota Armii Małych Wojowników, która jest skierowana do najmłodszych dzieci.

 - Chcemy odpowiedzieć na prośbę Matki Bożej z Fatimy. Zależy nam by jak najwięcej dzieci szczególnie najmłodszych dołączyło do tej modlitwy, odpowiadając Maryi na Jej prośbę o modlitwę za biednych grzeszników i pokój na świecie. Różaniec to jedyna broń , którą chcemy się posługiwać i który wskazała Matka Boża, stąd pomysł nazwania grupy Armia Małych Wojowników. Dzieci podejmujące się tej modlitwy dodatkowo objęte są troską duchową i modlitwą ponieważ łączą się w szczególny sposób z Jezusem i Maryją. Opieką duchową tej wspólnoty podjął się ks. Piotr Niedzielski - mówi Pani Małgorzata.

Inspiracją do powstania grupy dla najmłodszych stała się „Biała Armia” powołanej we Włoszech w 1973 r. z woli ojca Pio, która odnosi się do objawień w Fatimie. Członkowie Wspólnoty Niewolników Jezusa i Maryi oddanych wg Traktatu św. Ludwika Grignion de Montfort, działającą przy parafii zwrócili się z prośbą do księdza dziekana Grzegorza Gogola o zgodę na powołanie grup modlitewnych dzieci modlących się na różańcu o pokój i nawrócenie grzeszników. Koordynatorem nowo powstałej grupy jest ks. prefekt Piotr Niedzielski oraz wspomagający animatorzy z Wspólnoty i Niewolników Jezusa i Maryi. Na działalność Wspólnoty w parafii św. Jacka i św. Doroty mamy zgodę i błogosławieństwo ks. proboszcza Mariusza Jersak.

Więcej szczegółowych informacji uzyskać można na stronie internetowej: https://armiamalychwojownikow.pl/