Autor: ks. Daniel Rylski
Majowe w par. Stróża

Trwa maj - miesiąc szczególnie poświęcony oddaniu czci Matce Bożej. Słynne " majowe " - nabożeństwa odprawiane w Kościołach wieczorami lub przydrożnych kapliczkach, na stałe wpisały się w religijność Polski. W tym roku po raz pierwszy od czasu istnienia  naszej parafii, ks. Daniel Rylski - proboszcz wprowadził w każdą niedzielę maja dodatkową Mszę świętą o g. 15,30, na którą gromadzą się licznie wierni przy kapliczkach i krzyżach.

W pierwszą niedzielę maja byliśmy ogrzewani wiosennym słońcem, natomiast w drugą niedzielę przy kapliczce w Ścięgnach, za którą jest już wykop kopalni węgla brunatnego, nawet deszcz nam nie przeszkodził. Jesteśmy ogromnie wdzięczni ks. Proboszczowi za tak wspaniałą inicjatywę, jaką są Msze święte przy kapliczkach i wspólny śpiew Litanii Loretańskiej.