Autor: Wydział Duszpasterstwa
Niedziela Palmowa - 10 IV 2022

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 10 kwietnia 2022 r.

1. Zbliżamy się do końca Roku Jubileuszowego, ogłoszonego z racji na 100-lecie naszej diecezji. Jubileusz w kościołach stacyjnych zakończy się w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (17 kwietnia 2022 r.), natomiast w bazylice archikatedralnej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (24 kwietnia 2022 r.). W tym dniu o godz. 19.00 w katedrze celebrowana będzie uroczysta Msza św. dziękczynna, na którą zapraszamy.

2. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi prowadzone przez ks. abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się dzisiaj w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki Rekolekcyjne podczas Mszy św. dzisiaj głoszone będą o godz. 18.00 i 20.30, natomiast od poniedziałku do środy Msza św. o godz. 18.00, po której nastąpi konferencja.

3. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza kapłanów diecezjalnych i zakonnych w Wielki Czwartek 14 kwietnia o godz. 10.00 do bazyliki archikatedralnej na Mszę Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. Do koncelebry w sposób szczególny zaproszeni są jubilaci obchodzący w tym roku 50. i 25. rocznicę święceń kapłańskich. Przypominamy, że wzorem lat ubiegłych oleje krzyżma i chorych odbiorą jedynie Księża Dziekani.

4. W najbliższą niedzielę (10 kwietnia) odbędzie się zbiórka do puszki na Fundusz Obrony Życia.

5. We wtorek wielkanocny 19 kwietnia odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Do udziału w niej zaproszeni są maturzyści Archidiecezji Łódzkiej ze swoimi duszpasterzami i katechetami.
Program pielgrzymki:
9.30 – Zawiązanie wspólnoty – aula Ojca Kordeckiego
Spotkanie z zaproszonymi gośćmi
11.30 – Czas wolny
12.00 – Eucharystia – Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej
13.30 – Modlitwa zawierzenia bezpośrednio po Mszy św. i zakończenie pielgrzymki.