Autor: Wydział Duszpasterski
Wyświetleń: 722
V Niedziela Wielkiego Postu - 3 IV 2022

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 3 kwietnia 2022 r.

  1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do modlitwy o pokój w Ukrainie podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi w piątek 8 kwietnia (przed Niedzielą Palmową). Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusz (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie przy kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.
  2. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2022/2023. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych.
  3. Bernardyńskie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi zaprasza uczniów klas 8. do poznania szkoły w formie spaceru z nauczycielem. Najbliższe terminy takich spotkań to 5 i 9 kwietnia br. Informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej: www.pankiewicz.edu.pl w zakładce „Rekrutacja 2022/2023”.
  4. Dyrekcja Katolickich Szkół w Łodzi przy ul. Nałkowskiej 2 na Dąbrowie prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich informuje o zapisach do:
  • Katolickiej Szkoły Podstawowej, do klasy pierwszej (ogólnej lub o profilu matematycznym) i klasy czwartej (o profilu sportowym – koszykówka),
  • do klasy pierwszej Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia. Zapraszamy na dni otwarte, które odbędą się 6 i 26 kwietnia w godz. 16.00-18.00. Więcej informacji na plakatach i ulotkach dostępnych przy wejściu do kościoła.
  1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na wielkopostny dzień skupienia: Świadkowie śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, który odbędzie się w Niedzielę Palmową,
    10 kwietnia w Domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Krośnieńska 9. Początek o godz. 15.00.
  2. Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi będą odprawiali Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy na stronie internetowej archidiecezji.