Autor: Wydział Duszpasterski
Wyświetleń: 583
IV Niedziela Wielkiego Postu - 27 III 2022

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 27 marca 2022 r.

  1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza wraz z grupą pantomimiczną Iuventus Dei na Misterium Śmierci i Zmartwychwstania ulicami Łodzi, które odbędzie się w piątek 1 kwietnia. W tym roku Misterium skierowane jest szczególnie do tych, którzy tęsknią, którym czegoś brakuje, są niepewni o swoją przyszłość, zagubieni w codzienności. Początek przy Pasażu Rubinsteina o godz. 19.30, a zakończenie ok. godz. 21.00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności.
  2. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do modlitwy pokój w Ukrainie podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi w piątek 8 kwietnia (przed Niedzielą Palmową). Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusz (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie przy kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.
  3. Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi będą odprawiali Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy na stronie internetowej archidiecezji.