Autor: Wydział Duszpasterski
Wyświetleń: 815
I Niedziela Wielkiego Postu - 6 III 2022

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 6 marca 2022 r.

  1. Duszpasterstwo przedsiębiorców i pracodawców TALENT zaprasza na konferencję Biznes po Bożemu… czyli jak prowadzić firmę zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Konferencja odbędzie się 26 marca 2022 r. u oo. Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60). Informacje i zapisy na stronie www.talentlodz.pl/konferencje.
  2. Z okazji Dnia Kobiet Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Bosych oraz Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej zaprasza kobiety do wspólnej modlitwy, którą w dniu 8 marca br. zaniesiemy do Boga w Kościele Sióstr Karmelitanek (ul. Św. Teresy 6). W programie przewidziano o godz. 17.30 adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Mszę św.,a  następnie spotkanie przy kawie i herbacie.
  3. Zapraszamy do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Łodzi, gdzie 11 marca o godz. 18.00 Mszę św. celebrował będzie abp Grzegorz Ryś z racji 48. rocznicy śmierci Stanisławy Leszczyńskiej. Msza św. poprzedzona będzie o godz. 17.30 wykładem pana Władysława Dmitruka pt.: Stanisława Leszczyńska, dzieciństwo, młodość, pobyt w obozie koncentracyjnym. Po zakończeniu Mszy św. zejście do krypty, złożenie kwiatów i modlitwa przy grobie Sługi Bożej w intencji beatyfikacji.
  4. Siostry Honoratki, KSM Archidiecezji Łódzkiej oraz Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zapraszają na „7 gifts Road”. To Drogi Krzyżowe o godz. 19.30 w piątki Wielkiego Postu, a w Wielkim Tygodniu w środę, aby wyjść z domu i doświadczyć osobistych rekolekcji w drodze. Wykaz parafii i więcej informacji na stronie www.powolanie.honoratki.pl, fanpage KSM archidiecezji łódzkiej oraz na plakatach.
  5. Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi będą odprawiali Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy w gablocie.