Autor: Wydział Duszpasterski
Wyświetleń: 678
VIII Niedziela Zwykła - 27 II 2022

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 27 lutego 2022 r.

 1. Dziś (27 lutego) rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.
 2. Dnia 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
 3. Ośrodek Katechumenalny w Łodzi zaprasza zainteresowanych tematyką małżeństwa, zarówno przygotowujących się do sakramentu jak i żyjących w małżeństwie, na trzymiesięczny kurs, który odbywać się będzie w całości on-line od środy 2 marca w godz. 19.00-21.00. Informacje i zapisy na stronie: www.domalzenstwa.pl.
 4. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej oraz parafie z Piotrkowa Tryb. zapraszają kobiety do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach 3-4 marca o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Seca Jezusowego w Piotrkowie Tryb.
 5. Tegoroczny Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, przypada w pierwszy piątek Wielkiego Postu – 4 marca 2022 r. Skrzywdzeni mają prawo liczyć na to, że na długiej i trudnej drodze zdrowienia nie zabraknie im także duchowego wsparcia całej wspólnoty Kościoła. W tym dniu Księża Biskupi będą przewodniczyli następującym modlitwom:
  • abp Grzegorz Ryś – Mszy św. i Drodze Krzyżowej w katedrze, o godz. 18.00,
  • bp Ireneusz Pękalski – Drodze Krzyżowej w Wyższym Seminarium Duchownym,
  • bp Marek Marczak – Mszy św. i Drodze Krzyżowej w kościele stacyjnym NSJ w Łodzi (Retkinia), o godz. 18.00.
 1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich, którzy jeszcze nie zaangażowali się w prace 16 Synodu Powszechnego Kościoła, a którym los Kościoła nie jest obojętny do uczestnictwa w spotkaniach synodalnych on-line, które będą się odbywać w kolejne poniedziałki marca: 7, 14, 21, 28 o godz. 20.00. Spotkania będą trwały godzinę. Aby zapisać się do grupy synodalnej on-line należy do 1 marca wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na archidiecezjalnej stronie synodalnej: www.16synodlodz.pl.
 2. Siostry Honoratki, KSM Archidiecezji Łódzkiej oraz Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zapraszają na „7 gifts Road”. To wieczorne Drogi Krzyżowe, które rozpoczną się 4 marca o godz. 19.30 z kościoła pw. Najświętszej Eucharystii, by w każdy kolejny piątek miesiąca, a w Wielkim Tygodniu w środę, wyjść z domu i doświadczyć osobistych rekolekcji w drodze. Drogi Krzyżowe będziemy ofiarować w intencji osób chorych, cierpiących, umierających oraz za tych, którzy im posługują. Więcej informacji na stronie www.powolanie.honoratki.pl, fanpage KSM Archidiecezji Łódzkiej oraz na plakatach.
 3. Z okazji Dnia Kobiet Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Bosych oraz Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej zaprasza kobiety do wspólnej modlitwy, którą w dniu 8 marca br. zaniesiemy do Boga w Kościele Sióstr Karmelitanek (ul. Św. Teresy 6). W programie przewidziano o godz. 17.30 adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Mszę św.,
  a następnie spotkanie przy kawie i herbacie.
 4. Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi będą odprawiali Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy w gablocie.