Autor: Wydział Duszpasterski
Wyświetleń: 523
VII Niedziela Zwykła - 20 II 2022

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 20 lutego 2022 r.

  1. Ośrodek Katechumenalny w Łodzi zaprasza zainteresowanych tematyką małżeństwa, zarówno przygotowujących się do sakramentu jak i żyjących w małżeństwie, na trzymiesięczny kurs, który ma na celu umocnienie wzajemnej więzi, a także osobistej wiary uczestników. Jest to także propozycja dla par, które jeszcze nie podjęły decyzji o narzeczeństwie i szukają w tej płaszczyźnie wsparcia. Spotkania prowadzone przez małżonków, osoby konsekrowane i duchowne będą odbywać się w całości on-line w środy w godz. 19.00-21.00 od 2 marca. Informacje i zapisy na stronie: www.domalzenstwa.pl.
  2. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej oraz parafie z Piotrkowa Tryb. zapraszają kobiety (szczególnie: studentki, młode mamy oraz kobiety, które są na początku swojej pracy zawodowej) do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach 3-4 marca o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Seca Jezusowego w Piotrkowie Tryb. (ul. Armii Krajowej 19). Rekolekcje zatytułowane: Ewa - życie między obdarowaniem a zranieniem poprowadzą s. Anna Maria Pudełko AP i s. Judyta Pudełko PDDM.
  3. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich, którzy jeszcze nie zaangażowali się w prace 16 Synodu Powszechnego Kościoła, a którym los Kościoła nie jest obojętny do uczestnictwa w spotkaniach synodalnych on-line, które będą się odbywać w kolejne poniedziałki marca: 7, 14, 21, 28 o godz. 20.00. Spotkania będą trwały godzinę. Aby zapisać się do grupy synodalnej on-line należy do 1 marca wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na archidiecezjalnej stronie synodalnej: www.16synodlodz.pl.
  4. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza wszystkich pracowników wyższych uczelni miasta Łodzi na spotkanie synodalne w ramach 16. Synodu Powszechnego Kościoła, które odbędzie się w dniu 22 lutego br. o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim „Piątka” (ul. Ks. I. Skorupki 5).
  5. W ramach konsultacji synodalnych Duszpasterstwo Małżeństw Niesakramentalnych zaprasza na spotkanie: Przyczyny psychiczne niezdolności do zawarcia małżeństwa (kan. 1095 n. 3), które odbędzie się 27 lutego o godz. 18.00 w par. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul.Nawrot 104).
  6. Bernardyńskie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi zaprasza uczniów klas 8. do poznania szkoły w formie spaceru z nauczycielem. Najbliższe terminy takich spotkań to 1 i 12 marca br. Informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej: www.pankiewicz.edu.pl w zakładce „Rekrutacja 2022/2023”.