Autor: ks. Tomasz Grzejdziak
Wyświetleń: 609
Koncert Kolęd w Ksawerowie 2022

Dnia 23 stycznia 2022 r. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie o godz. 16:00 odbył się koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych zespołów: Jezusowe Promyczki i Jezusowe Promyki oraz Zespołu Estrellas.

Jako pierwsze na scenie pokazały się Jezusowe Promyczki. Wyglądały wręcz anielsko, gdyż większość dziewczynek była ubrana w stroje aniołków.

Dzieci wykonały pięć utworów kolędowych. Następnie swoje wokalne możliwości zaprezentowały  Jezusowe Promyki. W ich wykonaniu usłyszeliśmy jedenaście utworów. W finale koncertu mogliśmy posłuchać Zespołu Estrellas, który dołączywszy do scholi zaśpiewał trzy kolędy. Bożonarodzeniową atmosferę koncertu budowała scenografia świątecznej szopki oraz obecność  Świętej Rodziny.

Artystyczne i duchowe doznania, jakich dostarczył ten koncert, zawdzięczamy dzieciom i młodzieży, prowadzącej parafialne zespoły muzyczne Siostrze Etienie, ich opiekunowi – Księdzu Proboszczowi Stanisławowi oraz Księdzu Wikariuszowi Tomaszowi i wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia w naszej parafii. Wzruszający koncert kolęd i pastorałek stał się kolejną cegiełką do budowania i wzmacniania naszej wiary w tym szczególnie  trudnym czasie.

„Niech Boże Dzieciątko, na którego chwałę odbył się ten koncert, wszystkim błogosławi i do usłyszenia za rok”