Autor: Wydział Duszpasterski
III Niedziela Zwykła - 23 I 2022

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 23 stycznia 2022 r.

1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Jedni drugich ciężary noście, i tak wypełnicie prawo Chrystusa (Gal. 6, 2) trwają w Kościele Łódzkim od 16 do 31 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 29 stycznia o godz. 19.00
    do bazyliki archikatedralnej na centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.
  2. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście przypada w środę 27 stycznia. Zachęcamy do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.
  3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 4-6 lutego 2022 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do
    2 lutego drogą mailową ([email protected]) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
  4. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny rozpoczyna cykl spotkań przygotowujących dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania rozpoczną się 4 lutego 2022 r. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com
  5. Szkoły OO. Bernardynów od 24 stycznia br. prowadzić będą nabór uczniów do swoich placówek. Nauka odbywa się w dwóch lokalizacjach: w niepublicznej szkole podstawowej oraz liceum ogólnokształcącym w Łodzi przy Pankiewicza 15 oraz w publicznej szkole podstawowej z oddziałami przedszkolnymi w Wiączyniu Dolnym. Informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej: www.pankiewicz.edu.pl w zakładce „Rekrutacja 2022/2023”.
  6. Trzeci ordynariusz w historii diecezji łódzkiej, ks. bp Michał Klepacz, pełnił posługę pasterską w latach 1947-1967. Zmarł 27 stycznia 1967 roku. W tym roku przypada 55. rocznica jego śmierci. Z tej racji w czwartek 27 stycznia o godz. 12.00 w archikatedrze łódzkiej zostanie odprawiona w jego intencji Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego.
  7. Zapraszamy na świąteczne spotkanie Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę do kościoła pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. W tym roku spotkanie to zostanie ograniczone jedynie do Msza św. sprawowanej 30 stycznia 2022 r. o godz. 18.00 w intencji dzieła pielgrzymki łódzkiej oraz wszystkich, którzy to dzieło tworzą.