Autor: ks. Krzysztof Pietrzak
Wyświetleń: 448
Bełchatów: Granie i radosne świętowanie!

W niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą okres liturgiczny Bożego Narodzenia w parafii pw. N. M. P. Nieustającej Pomocy w Bełchatowie odbył się koncert noworoczny pełen kolęd, pastorałek i utworów świąteczno-zimowych.

Naturalna troska o jeszcze silniejsze integrowanie Wspólnoty i wsparcie budowy parafialnej świątyni przyświecała inicjatorom koncertu – Parafianom, którzy zainspirowani przez Pana Arkadiusza Załęcznego – muzyka i animatora życia kulturalnego - z własnej, oddolnej inicjatywy postanowili wesprzeć proces budowy świątyni, za który odpowiada ks. Proboszcz Mariusz Kuligowski.

Repertuar był bardzo bogaty a zebrani Parafianie i przybyli Goście żywiołowo włączali się w prezentowane utwory zarówno pełne radości jak i lirycznej zadumy.

„Takich wydarzeń nam potrzeba, dzięki którym wytwarza się między nami prawdziwa chemia” – mówił jeden z Uczestników.

„Okazuje się, że przy wzajemnej otwartości, wszystko jest możliwe” – podkreślała Parafianka.

W koncercie udział wzięli:

Zespół Sounding Strings pod kierownictwem Arkadiusza Załęcznego,

grupa wokalna Bagatela,

Parafialna Schola Promyki Nadziei,

Zaproszeni goście, a wśród nich Weronika Pochopień, Karolin Załęczna, Karolina Derwisz.

Takie wydarzenia wyraźnie pokazują, że droga bliskości, relacji, bardzo zwyczajnej dumy z tego co lokalne i wykonywane na profesjonalnym poziomie oraz świadome budowanie przestrzeni spotkania to droga parafii, która tak naprawdę jest przecież prawdziwą Rodziną Rodzin, której życie daje Jezus Chrystus!

Galeria zdjęć