Autor: Anna Sadowska
Parafia Najświętszego Sakramentu | akcja "Z serca dla serca"

W parafii Najświętszego Sakramentu na Radogoszczu-Wschodzie, ruszyła akcja “Z serca do serca”. Polega ona na przygotowaniu prezentu świątecznego dla dziecka z rodziny niezamożnej lub osoby starszej i samotnej z terenu naszej parafii.

Na choince, która stoi przed ołtarzem, zostały umieszczone podpisane gwiazdki. Chętni parafianie mogli zabrać taką gwiazdkę z choinki, zobowiązując się do przygotowania dla tej osoby prezentu na Święta i przyniesieniu go do kościoła. W tygodniu przed Świętami wskazane dzieci i osoby starsze będą zaproszone do kościoła, aby odebrać prezenty.

Parafianie chętnie włączyli się do tej akcji – choinka szybko została ogołocona z gwiazdek. Z pewnością taka niespodzianka będzie radością dla obdarowanych i błogosławieństwem dla darczyńców.