Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 2 I 2022

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 2 stycznia 2022 r.

1. Arcybiskup Metropolita Łódzki ogłasza kolejny nabór do formacji kandydatów do diakonatu stałego. Mężczyzna, który chciałby rozpocząć formację do diakonatu stałego powinien do końca stycznia 2022 roku zgłosić się do ks. prał. Zbigniewa Tracz, dyrektora Ośrodka Formacji Diakonów Stałych Archidiecezji Łódzkiej na rozmowę, której celem jest sprawdzenie, czy spełniane wszystkie wymagane warunki (Łódź, ul. Ks. I. Skorupki 1, tel. 609 687 187).
  2. Orszak Trzech Króli wraca na ul. Piotrkowską. W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 11.00 ks. abp Grzegorz Ryś będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ul. Piotrkowską kolorowy korowód kolędników. Na zakończenie będzie czekał na nas finałowy koncert kolęd zespołu „Zakopower”. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, podczas której do specjalnych toreb zbieramy drobny sprzęt sportowy: piłki, rolki, hulajnogi, zabawki edukacyjne i gry planszowe, który składamy do 3 stycznia 2022 r. przy stajence w swojej parafii. Dnia 6 stycznia Trzej Królowie przekażą te dary najbardziej potrzebującym dzieciom z łódzkich rodzin zastępczych i domów dziecka. Jest to grupa ok. 2500 dzieci.